یاران آبی دلاور

استقلال قهرمان محبوب نصف جهان.....

 

شهرآورد ‪ /۶۷‬تلخ و شیرین‌های سرخابی

 

نوشته شده توسط:اشکان

بار دیگر ورزشگاه پیر آزادی سیل هواداران مشتاق قرمز و آبی را در خود جای می‌دهد تا نظاره گر شصت و هفتمین رویارویی دو رقیب سنتی فوتبال ایران و هنرنمایی ستاره‌های میلیونی تیم‌های محبوب خود در مستطیل سبز باشند. شهرآورد پایتخت برای فوتبال دوستان از جذابیت بالایی برخوردار است و همین موضوع انگیزه‌ای شد تا پای صحبت پیشكسوتان دو تیم پرطرفدار فوتبال نشسته و از زبان آنان بازگوكننده خاطرات تلخ و شیرین بازیهایی باشیم كه در تاریخ این دو تیم به ثبت رسیده است ...

  محمد پنجعلی كاپیتان سالهای دور سرخپوشان درخصوص خاطرات تلخ و شیرین خود از دیدارهای شهرآورد گفت: دو خاطره بسیار جالب از این بازی بزرگ دارم كه نخستین خاطره باز می‌گردد به زمان حضور علی پروین در پرسپولیس، روز قبل از مسابقه دوربین تلویزیون در رختكن بازیكنان بود كه پروین در حضور همه اعلام كرد اگر فردا پنجعلی به خواب نرود پرسپولیس برنده دیدار خواهد بود.

این سخنان پروین در گزارش تلویزیونی تمرین روز قبل از بازی،پخش شد و در كمال تعجب در زمین مسابقه شاهد شعارهای جالبی بودم كه هواداران استقلال برای من ساخته بودند،پنجعلی خوابت نبره.

پنجعلی دومین خاطره خود را اینگونه بیان كرد: خاطره خوب من مربوط به سال ‪ ۶۸‬و پیروزی در برابر استقلال با نتیجه سه بر صفر بود كه برایم بسیار خاطره انگیز شد.

پیشكسوت پرسپولیس افزود: بدترین خاطره من از شهرآورد مربوط به سال ‪ ۷۴‬است كه در این دیدار درگیری بسیار شدیدی پیش آمد و تلویزیون نیز تصاویر بازیكنان خاطی را به صورت نازیبایی پخش كرد كه پس از آن برای مدتی از حضور در میادین محروم شدم.

كاپیتان اسبق پرسپولیس درخصوص دیدار روز جمعه با توصیه به بازیكنان و هواداران دو تیم خاطرنشان ساخت: دو تیم باید جوانمردانه بازی كنند و امیدوارم این دیدار جذاب تر از همیشه باشد.

پنجعلی تاكید كرد:هواداران نباید در این دیدار بر علیه هم شعار دهند زیرا جو ورزشگاه باید همیشه پاك باشد و علاقمندان از یك مسابقه زیبا و پرگل لذت ببرند.

وی درخصوص پیش بینی خود از نتیجه این دیدار گفت: دو بر یك پرسپولیس پیروز این دیدار خواهد شد و گل‌های پرسپولیس را در این مسابقه كریم باقری و وسلی برزیلیا خواهند زد.


*منصور پورحیدری سرمربی و بازیكن اسبق آبی پوشان پایتخت درخصوص شهرآورد و خاطرات خود از این دیدار گفت: ‪ ۶‬گلی كه در سال ‪ ۵۲‬دریافت كردیم و من در آن دیدار به دلیل مصدومیت نمی‌توانستم بازی كنم بدترین خاطره من بود.

وی افزود: در سال ‪ ۷۳‬به عنوان سرمربی در استقلال فعالیت می‌كردم و این تیم مانند پرسپولیس امروز در شرایط خوبی قرار نداشت. خوشبختانه توانستیم در این دیدار با نتیجه ‪ ۳‬بر یك بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم.

سرمربی اسبق استقلال گفت: خوشبختانه هواداران در این دیدار مسایل فرهنگی را به خوبی رعایت می‌كنند و امیدوارم بازیكنان نیز مانند آنها به رعایت اصول جوانمردانه بپردازند.

وی تصریح كرد: به نظر من این شهرآورد، در دنیا استثنا است زیرا هیجانی كه در ایران برای این دیدار وجود دارد در هیچ كجای دنیا وجود ندارد.

پورحیدری اظهار كرد: عامل اصلی زیبا نشدن این دیدار ترس دو تیم از گل خوردن است كه امیدوارم در مسابقه روز جمعه این مشكل بر طرف شود.


* حسین كلانی یكی از موسپیدان پرسپولیس محرومیت یكساله خود پس از یكی از شهرآوردهای پایتخت را بدترین خاطره‌اش دانست و اظهار كرد: محرومیت یكساله ای كه به دلیل درگیری در یكی از بازیها نصیبم شد بدترین خاطره زندگی ام بود.

وی افزود: در دوران من پرسپولیس همیشه برنده بازی بود و به یاد ماندنی ترین آن پیروزی چهار بر یكی بود كه در سال بعد از محرومیتم بدست آوردیم زیرا در این دیدار دو گل وارد دروازه استقلال كردم.

بازیكن اسبق پرسپولیس گفت: امیدوارم بازیكنان در زمین با یكدیگر دوست باشند و جو ورزشگاه را با رفتار خوب خود كنترل كنند.

وی افزود: نتنیجه بازی را نمی‌توانم پیش بینی كنم اما به طور طبیعی امیدوارم پرسپولیس برنده این دیدار باشد.


* رضا حسن زاده مدافع سالهای پیش استقلال نیز، گفت: شیرین‌ترین خاطره من از دیدار شهرآورد به سال ‪ ۶۹‬باز می‌گردد. در آن دوران سرباز بودم و در تیم استقلال نیز بازی می‌كردم. در روز برگزاری مسابقه باید تا ساعت ‪ ۱۵‬در پادگان می‌ماندم و ساعت ‪ ۱۸‬در زمین چمن برای استقلال بازی می‌كردم. این موضوع شیرین‌ترین خاطره من بود زیرا استرس بسیار زیادی برای حضور در میدان داشتم كه با پیروزی استقلال تمام این مسایل را از یاد بردم.

وی افزود: بدترین خاطره من مربوط به سالی بود كه در لیگ كویت بازی می كردم و متاسفانه آن سال در دیدار استقلال و پرسپولیس درگیری بسیار شدیدی به وجود آمد.

كاپیتان اسبق استقلال تهران گفت: هواداران باید جو دوستانه‌ای را در ورزشگاه حاكم كنند تا از بروز هر گونه حاشیه‌ای جلوگیری شود.

حسن زاده درخصوص پیش بینی نتیجه این دیدار،تصریح كرد: معمولا پیش بینی هایم درست در می‌آید و این بار نیز پیروزی استقلال را با نتیجه دو بر صفر یا ‪ ۳‬بر یك پیش بینی می‌كنم.


*ادموند بزیك مهاجم زهردار سرخپوشان درخصوص بهترین و بدترین خاطره خود از دیدار شهر آورد گفت: بهترین خاطره ام به سال ‪ ۷۵‬باز می‌گردد كه پرسپولیس با تك گل من استقلال را شكست داد.

وی افزود: بدترین خاطره ام مربوط به سال ‪ ۷۹‬است كه در این دیدار درگیری فیزیكی شدیدی بین بازیكنان دو تیم به وجود آمد.

بازیكن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس،گفت:از طرفداران در خواست می‌كنم فقط به تشویق تیم‌های خود بپردازند و به تیم حریف بی‌احترامی نكنند.

بزیك تصریح كرد: بازیكنان دو تیم نیز نباید با یكدیگر درگیر شوند زیرا حاشیه‌سازی آنها در تحریك هواداران بسیار تاثیر گذار خواهد بود.


* جواد زرینچه یكی از بهترین پیستون‌های جناح راست تیم ملی و استقلال اظهار كرد: خاطره خوب من از دیدار دربی بازی در حضور ‪ ۱۰۰‬هزار هوادار بود كه همیشه آن را به یاد خواهم داشت.

وی خاطرنشان ساخت: بدترین خاطره ام مربوط به درگیری‌هایی بود كه بین بازیكنان به وجود می‌آمد و متاسفانه این اتفاق در زمان ما بسیار رخ می داد.

شصت و هفتمین شهرآورد بزرگ پایتخت روز جمعه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود كه امید می‌رود دو تیم ریشه دار پرسپولیس و استقلال برخلاف بازیهای گذشته، فوتبالی تماشاگرپسند و فكورانه به نمایش بگذارند.

استقلال 7 دی به دیدار الوصل می‌رود جمعه بیست و دوم آبان 1388
برهانی: باخت جزیی از فوتبال است جمعه بیست و دوم آبان 1388
عنایتی: برای قضاوت زود است جمعه بیست و دوم آبان 1388
هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال/ راه آهن با برتری مقابل استقلال،‌ طلسم 29 ساله را شکست جمعه بیست و دوم آبان 1388
آمار فاجعه بار راه آهن مقابل استقلال جمعه بیست و دوم آبان 1388
قطبی در اردوی استقلال حضور یافت جمعه بیست و دوم آبان 1388
جان واریو ممنوع الخروج شد جمعه بیست و دوم آبان 1388
مرفاوی: فقط برای 3 امتیاز به میدان می‌رویم جمعه بیست و دوم آبان 1388
روته‌مولر: استقلال و سپاهان مدعیان اصلی قهرمانی هستند جمعه بیست و دوم آبان 1388
گزارش تمرین استقلال / تمرین ویژه حیدری و غیبت محمدی جمعه بیست و دوم آبان 1388
جان واریو بازی مقابل راه آهن را از دست داد سه شنبه دوازدهم آبان 1388
هفته پانزدهم لیگ برتر /حاشیه دیدار استقلال و شاهین بوشهر سه شنبه دوازدهم آبان 1388
هفته پانزدهم لیگ برتر/ مرفاوی:پس از 4 هفته ناكامی به این 3 امتیاز نیاز داشتیم سه شنبه دوازدهم آبان 1388
هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال/ برتری استقلال برابر شاهین بوشهر و صعود به رتبه دوم سه شنبه دوازدهم آبان 1388
واعظی آشتیانی : مرا حلال كنید سه شنبه دوازدهم آبان 1388
لیست آخرین پستها
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات